חדשות

מסיונריות בציבור החרדי

ערוץ 7 א אדר התשס"ג 03/02/2003 16:11

נערים במצוקה בני המגזר החרדי מפותים בתקופה האחרונה להגיע למבנה מפואר בירושלים המתנהל על ידי ארגון נוצרי-משיחי-מיסיונרי. הנערים שנפלטו מבתיהם לאחר שבחרו באורח חיים שאינו דתי, מגיעים למקום בו מעניק הארגון הנוצרי המכונה "לב מושיע" לינה ומזון חינם, תוך שאנשיו משתדלים לקרבם לנצרות, כך מדווח בעת האחרונה במספר עיתונים חרדיים.

בשיחה עם שמעון כהן, כתב האינטרנט של ערוץ 7, סיפר הרב בנימין קלוגר, פעיל בכיר בארגון "יד לאחים" כי את המקום מנהל דוד שטרן, שהוא יהודי מומר בעל רקע בכתות שונות כ-'הרי קרישנא' ואחרות. יצוין כי, לעומת זאת, שטרן עצמו טוען כי ביהדות אין לו כל עבר והבנה. במסגרת פעילותו מעניק האיש גם דמי כיס לנערים שנשארים במקום למעלה מחצי שנה. במהלך תקופת שהותם במבנה המפואר מקבלים הנערים לבד מתנאי מחיה, גם את ספר היסוד של הנצרות 'הברית החדשה' כשי, ובהנחיית אנשי "לב מושיע" הם מגיעים גם לביקורים בכנסיה הבפטיסטית בשכונת רחביה שבירושלים.

במסגרת מאבקם, עלה בידי פעילי ארגון "יד לאחים" לגאול, בשבוע שעבר, מידי אנשי הכת את אחד הנערים החרדים, לנתקו מידי אנשי המיסיון ולהשיבו למשפחתו.

פעיל הארגון סיפר לכתבנו, כי בעברו ייצג המומר דוד שטרן את כת היהודים המשיחיים בבג"צ. שטרן ביקש באותה תקופה להעיד לטובת הכת, כשניסתה להוכיח שהיא מייצגת פלג לגיטימי ביהדות ועל כן חוק השבות חל גם על אנשיה.

בעבר ניסו אנשי הארגון המיסיונרי לקבל מעיריית ירושלים אשור עבודה רשמי לעבודה טיפולית מול בני נוער חרדיים במצוקה. בקשה זו נעשתה תוך הסתרת כוונותיהם האמיתיות של הארגון ואנשיו, אולם בעירייה עלה חשד בטוהר כוונותיהם והאשור לא ניתן. אישור זה היה מפנה לארגון בני נוער חרדיים במצוקה באופן שוטף ומסודר. בעקבות צעד זה של העירייה גייסו אנשי "לב מושיע" בתקופת פעולתם, למעלה מחצי שנה, את בני הנוער החרדיים לשעבר, מפה לאוזן ובדרכים אחרות.

התמקדותו של הארגון המיסיונרי דווקא בנוער חרדי במצוקה נובע מ"קידום מכירות" טוב יותר מול ארגונים נוצריים בארצות הברית. איש "יד לאחים" סיפר לכתבנו כי מציאות בה מציגים אנשיו של המומר שטרן הצלחה שלהם בהמרת דתו של חרדי, הנחשב בעיניהם ליהודי "אולטרה אורתודוכסי", מסייעת בידם לגרוף תרומות כספיות גדולות יותר. לתמונותיו של הנער החרדי לשעבר מוצמד סיפור חיים המציג אותו כבן למשפחה חשובה באחת השכונות החרדיות המפורסמות, וכיוצא באלה. יצוין כי בימים אלה הנחשבים קשים מבחינה כלכלית, רק מהלך שכזה מצליח לעודד את חוגי המיסיון הנוצרי בארצות הברית, להגדיל את היקף תרומתם לארגונו של שטרן.

בסיום דבריו אמר איש "יד לאחים" לכתבנו כי הציבור החרדי ומנהיגיו חייבים להבין את חומרת המהלך של נטישת נער חרדי, שבחר בדרך חיים חילונית, למציאות המסוכנת האורבת לו ברחוב. על המשפחות לעשות הכול כדי להגיע להסכם הדדי שיותיר את הבנים במסגרת המשפחה.

בדברים שאמר לכתבנו, סירב המומר שטרן להגיב לטענות נגדו ושב מספר פעמים על המשפט "אני לא רוצה להגיב, אין תגובה".


שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

התפרסמו 2 תגובות:

2. איפה ה
אליעזר ,ירושלים [04.02.03,01:08] תגובתך ל - אליעזר
1. הכותרת לא מתאימה.
yeshivaboy [03.02.03,19:42] תגובתך ל - yeshivaboy
 

פרסומת