חדשות

השמאל משכתב את ההסטוריה

ערן שטרנברג י"ד אלול התשס"ג 11/09/2003 23:32

הכותב הוא דובר מועצה אזורית חוף עזה - המאמר הופיע במקור באתר האינטרנט קטיף נ.ט


מגמה מסוכנת של שכתוב ההיסוריה מסתמנת לאחרונה בשמאל
*ערן שטרנברג - דובר מ.א. חוף עזה.

בימים האחרונים, לאחר תקופה של שקט מבורך בתקשורת הישראלית, חזרו תותחיו החלודים של השמאל לנסות ולירות בנו את פגזי התעמולה השחוקים שלהם. שלשום שמעתי את יוסי ביילין מדבר בקול ישראל, והיום נודע לי שגם מוסי רז דיבר באחת התחנות. הם כמובן חוזרים על המנטרות הידועות של כיבוש רע וכו' וכו'.

אקדים ואומר שבשביל שלוותי הנפשית הייתי צריך לכבות את הרדיו באינסטינקט, אולם תפקידי אינו מאפשר לי פריבילגיה מעין זו.

כמובן שלא שפשפתי את אוזני בתדהמה, האנשים הללו, שהם חסרי כל עמדה שלטונית היום מקבלים זמן שידור ששר ממפלגות הימין יכול רק לחלום עליו, אולם מה שכן הפליא אותי הייתה העובדה שהחבר'ה הנ"ל החלו בשידור חי לסמוך על זכרונו הקצר של הציבור ולשכתב את ההיסטוריה מחדש, מתוך מחשבה אופיינית לפוליטיקאים שהציבור הוא מטומטם וממילא לא בודק את העובדות. אחרי הכל, השמאל בישראל הוכיח שהסיסמא "אתה יכול לרמות חלק מהאנשים חלק מהזמן, אך אתה לא יכול לרמות את כל האנשים כל הזמן" אינה תופסת לגביו.

ובכן, מה כבר הם אמרו? האדונים הנכבדים ציינו שהסכם אוסלו סה"כ היה הסכם חיובי שהיה מצליח אם מיד לאחר החתימה עליו... ברוך גולדשטיין לא היה טובח בערבים, וכל האמון בין הצדדים לא היה מתערער כתוצאה ממעשה זה! כן כך הם אמרו, ללא גמגום ורעד בקולם!

קימטתי את מצחי וניסיתי להיזכר, האמנם?

מאחר וידעתי שלאדונים הנכבדים יש נטיה לספור את הרוגיו של הצד השני בדקדוק רב, יותר מאשר להתעסק במספר נרצחינו, חשתי שאני צריך לבדוק את העובדות בעצמי, וכשרות לציבור גולשי קטיף.נט אביא כאן את העובדות:

- הצהרת העקרונות שהוסכמה לראשונה באוסלו בין 2 הצדדים נחתמה בטקס חגיגי בוושינגטון, בבית הלבן ב-13.9.1993
- ברוך גולדשטיין ביצע את המעשה שעשה במערת המכפלה בערב פורים תשנ"ד (התאריך הלועזי יוצא אי שם ב-24-25 לפברואר 1994, ויסלחו לי הקוראים על אי דיוק של יום בתאריך הלועזי)

בין 2 הארועים עברו יותר מ-5 חודשים!

בואו ונבחן את רצינות כוונותיהם של הפלשתינאים לשלום בתקופה זו:

ב-5 החודשים הללו נרצחו ע"י הערבים בהתקפות טרור לפחות 29 ישראלים! אז קראו להם במונח הידוע לשמצה "קורבנות השלום". כתושב גוש קטיף וכאחד שקרוב אצל האזור אותו אני מייצג אזכיר שבאזורנו נרצחו חיים דרינה, אפריים איובי (תושב כפר דרום שנרצח ליד קריית ארבע) אילן לוי ואהוד רוט (חיילים) גרגורי סייז וסא"ל מאיר מינץ שנרצחו באזור מחסום ארז, עוד פיגועים ידועים שזכורים מאז היו רצח איש השב"כ נועם כהן, ורצח מרדכי ושלום לפיד, אב ובנו שעמדו בטרמפיאדה ליד חברון, כמובן שכל חלל הוא עולם ומלואו וניתן להרחיב ולפרט עוד ועוד, אך העיקרון ברור.

גם בוועדת החקירה שחקרה את הארוע במערת המכפלה נשמעו עדויות על כך שהיישוב היהודי בחברון הוזהר לילה לילה בשבוע שלפני מעשה גולדשטיין שצפוי טבח נוסח תרפ"ט. מתפללים במערה סיפרו על נסיונות חוזרים שוב ושוב של ערבים להתפרץ לאולם התפילה בו הם שהו בשאגות "איטבח אל-יהוד" ולבצע טבח, וגם סליק עם גרזנים וסכינים נמצא בקרבת מקום. כלומר, התאור של ערבים הנוסעים ברחובות עריהם ומחלקים פרחי שלום ליהודים עד שבא ד"ר גולדשטיין האכזר שחילק כדורים ללא מרשם והרס את כל האמון בין הצדדים... הוא תאור ציני ונלעג, שמעיד על כך שאלו שאומרים אותו מנסים שוב לברוח מאחריותם להסכם הנורא הזה (בעצם, אף פעם הם לא לקחו אחריות).

בכלל, יש לי עצה טובה לכל אחד שמאזין לרדיו לעיתונות ולשאר התקשורת, ושנגזר עליו לשמוע את ים המלל וההבל של האדונים מהסוג הנ"ל לקחת את דבריהם בערבון מוגבל. יש כאלו שכנראה מרוב עודף מרצ (זו לא טעות) לאמץ את עמדות האוייב, פיתחו לעצמם גם דפוס פעולה מזרח תיכוני מוכר של רמיה עצמית, דמיון מפותח ואשליות כפי שנהוג אצל הערבים. עובדות ומספרים בדבריהם הם לא הצד החזק בלשון המעטה


קישורים נוספים:

 • קטיף נט
 • שלח לחבר

  שלח כתבה לחבר

  הערות:

  שלח ל - e-mail:

  שם השולח:

  e-mail השולח:

  הוספת תגובה

  כותרת:

  שם:

  אימייל

  מגורים:

  שים לב!

  מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

  התפרסמו 8 תגובות:

  החלף סדר תגובות
  8. תמיד מאשימים אחרים ?
  שלמה ,חיפה [06.10.03,10:37] תגובתך ל - שלמה
  7. מה אנחנו היינו עושים?
  אילן ,נתניה [05.10.03,20:02] תגובתך ל - אילן
  6. ירושלים 41
  יעל ,בת-ים [24.09.03,17:18] תגובתך ל - יעל
  5. ללא כותרת
  יודלה [24.09.03,13:24] תגובתך ל - יודלה
  4. מסכים ב-100%
  עמוס [16.09.03,16:55] תגובתך ל - עמוס
  3. יפה דיברת
  משה ,גבעתיים [15.09.03,06:34] תגובתך ל - משה
  2. מסכימה עם כל מילה ל"ת
  חגית [12.09.03,09:14] תגובתך ל - חגית
  1. לאחר הפיגוע בקפה הילל...
  יהודיה ,גוש עציון [12.09.03,00:59] תגובתך ל - יהודיה
   

  פרסומת