חדשות

היועמ"ש מטפל רק בהסתה מימין

ח טבת התשס"ה 20/12/2004 16:39

המטה למען א"י תומך במכתב ולרשטיין ומגייס את כל פעיליו לעצירת ההתנתקות."תכנית ההתנתקות מפלגת את העם ומהווה סיכון קיומי למדינת ישראל גדול יותר מהטרור"אומר אביעד ויסולי יו"ר המטה."זעקות ההסתה של השמאל הן נסיון פתטי לסתימת פיות מצד אלה שתמכו בעריקות של הסרבנים מצה"ל. היועמ"ש שהצדיק את הסרבנות להילחם בטרור, נוקט איפה ואיפה בביקורתו נגד קריאת וולרשטיין לסרב למלא אחר פקודות הטרנספר הבלתי חוקיות בעליל, המנוגדות לזכויות האזרח ולחופש הדת בישראל."

יצויין כי היועץ המשפטי לממשלה מסרב לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ אבשלום וילן, שבראיון למוסף "הארץ" מיום 20.8.04 הסית וקרא במפורשות לרצח מתנחלים ואנשי ימין בירי מנשק חם. להלן דוגמאות ספורות, שנלקחו ממספר רב של קריאות מפורשות לאלימות ורצח של מתנחלים ופעילי ימין מצד ח"כ וילן, אשר היו את רובו מכריע של הראיון הזה:


"צריך להבהיר כבר עכשיו שאנחנו נילחם בכל האמצעים באלימות של מתנחלים קיצונים. כולל הגנה עצמית בכל המובנים. ואם לא תהיה ברירה, אם חס וחלילה יכריחו אותנו, ניאלץ לפתוח באש".
לירות כדי לפצוע? לירות כדי להרוג?


"בוודאי. בשלב ראשון צריך להשתמש בכל האמצעים שאינם קטלניים. מסוקים, גז מדמיע, אמצעי הלם שונים. הרי אף אחד לא רוצה להשתתף בלוויות של יהודים-הורגים-יהודים. אבל אם לא יהיה די בכך צריך יהיה לירות באוויר. אחר כך לירות כדי לפצוע. ובמקרה אחרון, כמוצא אחרון, צריך יהיה לשתק אותם באמצעות ירי-כדי-לפגוע"."מספיק פעמים לחצתי על ההדק כדי להגיד לך שהיד הלוחצת על ההדק צריכה להיות מאוד מאוד זהירה. מאוד מאוד שקולה. ברור לי שבסערת הרגשות של לקראת פינוי, בצד השני יהיו אנשים שידם על ההדק תהיה קלה. ברור לי לגמרי שלאנשי כוחות הביטחון צריכה להיות יד קשה על ההדק. צריכים להיות זהירים. צריכים למצוא את כל האמצעים החלופיים. אבל בסופו של דבר עלול להיווצר מצב שבו צריך יהיה לסחוט את ההדק, לאט, באחריות, בקור רוח ובשכל. זה קשה. זה נורא. אבל אם לא נעשה זאת האלטרנטיווה היא חורבן הבית".


"כאשר הריבונות הישראלית עומדת מול מיעוט משיחי חסר עכבות האומר יהרוג ולא יעבור, חובתה של הריבונות הזאת לומר שכדי לקיים את עצמה גם היא תהיה מוכנה להרוג. ".


אין הסתה לרצח מפורשת יותר מזו!2. יואל מרקוס 31.8.04 במאמר "גם אם זה כרוך בשפך דם":


"מה שחסר בשעה זו הוא מטה פינוי בראשות אלוף מוכשר ומנוסה, שירכז יחידות מאומנות היטב למשימה ייחדית זו, שיעדה לא רק לנצח על הפינוי, אלא להתמודד נגד כל פרובוקציה שנועדה לגרור את צה"ל למלחמת אזרחים אפילו זה יהיה כרוך בשפך דם. "
3. עמי איילון במוסף ידיעות אחרונות, 14.11.03:"אגיד את זה במילים ברורות: בחיי כל מדינה או אומה יש יותר מאלטלנה אחת. מנהיגות יהודית במדינת ישראל קיבלה כבר החלטות קשות כשהיה ברור מה האלטרנטיבה, ומנהיגות מדינית בעתיד תצטרך לקבל החלטות כשברור מה האלטרנטיבה."


תלונות שהוגשו ע"י המטה למען א"י נגד בגין הסתה לרצח מתנחלים נסגרו ע"י הפרקליטות מבלי לפתוח בחקירה כלל. עדיין לא התקבלה תשובת היועמ"ש לערר שהוגש על סגירתן.


שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

אין תגובות לכתבה
 

פרסומת