חדשות

בועדה לביקורת המדינה: עיבל גילעדי יחתום היום על ניגוד ענינים

י"ט תמוז התשס"ה 26/07/2005 21:02


בעקבות הדיון היום בועדה לביקורת המדינה שיזם ח"כ אורי אריאל (איחוד לאומי) בנושא ניגוד העניינים של תא"ל במיל' עיבל גילעדי, הודיע המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, כי היום יחתום גלעדי על מסמך המסדיר את ניגוד ענייניו.
עיבל גילעדי המכהן כראש מערך התיאום והאסטרטגיה במשרד רוה"מ, הממונה מטעם ממשלת ישראל על ההתנתקות, הוא גם ראש קרן פורטלנד בישראל (של המיליארדר הבריטי, סר רונלד כהן), המעודדת יוזמות כלכליות ברשות הפלשתינית ומשקיעה שם כחצי מיליארד דולר.
הוא מתאם את ההתנתקות בצד הישראלי, ובמקביל הוא מעורב באינטרסים הפלשתיניים.
עד היום לא נחתם הסכם ניגוד העניינים של גילעדי,על פי התקדימים של דב ויסגלס ויהונתן בשיא, וזאת למרות ביקורות חוזרות ונשנות מצד גורמים שונים.
עיבל גילעדי, מתוקף תפקידו כמתאם ההתנתקות, חשוף למידע ביטחוני רגיש, ונמצא בקשר ישיר עם גורמים בכירים פלשתינים מתוקף תפקידו השני.
למעשה, גילעדי מנהל את ענייני הקרן דרך משרד רוה"מ בסיועה של אורלי גל, ראש הלשכה של גילעדי במשרד רוה"מ, ומרכזת את תיאום ההתנתקות.

במהלך הדיון חשפו היועצת המשפטית למשרד רוה"מ וסמנכלי"ת המשרד, כי מינוי של גילעדי בוצע בעקבות מכתב ששלח סמנכ"ל משרד החוץ ,גדעון מאיר, לרוה"מ בו המליץ על גלעדי לתפקיד. יום למחרת המכתב -10 באפריל 2005, מונה גלעדי לתפקיד. זאת על אף שלא היה לו כל ניסיון בהסברה, כפי שהודו הגורמים הנ"ל בועדה.

ח"כ אורי אריאל:" לא למדנו כלום מפרשת גינוסר? האירוע חוזר על עצמו בגדול. גילעדי מגלגל השקעות ברשות הפלשתינית במיליארדים בתמורה לרווחים, הוא חשוף למידע רגיש מתוקף תפקידו כמתאם ההתנתקות, ומנהל פגישות לתיאום ההתנתקות עם הפלשתינים והמצרים. חומרים רגישים עלולים לעבור לגורמים פלשתינים, כפי שקרה בפרשת גינוסר. אני שמח שבעקבות הדיון ייחתם הסכם ניגוד עניינים, אבל מדוע ראש הממשלה ממשיך להעסיק אנשים שנויים במחלוקת. אולי כשר שם במשרד רוה"מ, אבל מאד מסריח. שרון מכרסם בלגיטימציה של עצמו.


שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

אין תגובות לכתבה
 

פרסומת