חדשות

בעזרת ה' אנחנו ננצח – הלקאה עצמית

תומר אשואל י"ט תמוז התשס"ה 26/07/2005 22:31

נכון אנחנו עוד מאמינים בו, קצת קשה להבין את זה שיושב למעלה ושתורתו אומרת שגוש קטיף הוא חלק מארץ ישראל השלימה נותן יד לעקירה הזאת, ציפינו לנס, היו שכאלה הסבירו לנו שאלו ימי קדם הגאולה, והיו את אלה עם הדגלים הצהובים שמופיעים גם ביד אליהו שאמרו בקול רם שמשיח בן דוד בדרך, אני לא יודע מה אתכם אבל אפילו חמור שלא לדבר על לבן אני עוד לא ראיתי.
התרגלנו שבכל מאבק וויכוח היה לנו פרטנר להתנצח , להתווכח, לריב על הצומת, על מיקום השלטים, אפילו על מי יזמין ראשון מעיריית תל אביב את כיכר רבין לאם כל ההפגנות, ותמיד אבל תמיד ההוא מלמעלה היה אתנו כשחקן חיזוק ותמיד בזכותו ניצחנו גם אם זה היה בדקה ה90.
אבל הפעם רק אנחנו במשחק, אין יריב , אין ויכוחים, אבל הבושה גדלה כשהבנו שאפילו אין קהל.
ניסינו לגרות אתכם , לחסום לכם את הכבישים, להפריע לכם להגיע בזמן לעבודה , לאחר לטיסה, מה לא ניסינו... תאמינו לי הוא למעלה יודע, אבל לכם לא הזיז כלום, ובעצם למה שיזיז, מאבירי השלטון הפכתם לעכברי השלטון, נכנסתם לחורים מתוך אסטרטגיה עד יעבור זעם, לא התפתתם.
ואנחנו, ממשיכים להתאמן , להסתנן ולהתכונן, לא מאמינים ולא רוצים להאמין, אפילו את מבטחנו שמנו באיזה שהוא מקום אצל שכננו הפלסטינים , אמרנו בלב אם זה לא אתם אז לפחות הם , הרי בכל משחק משותף שלנו ושלכם התרגלנו שהם תמיד באו ופוצצו את המשחק, הפעם חשבנו שאם ירצו לפוצץ נקבל את זה בהבנה, אתם יודעים מה אפילו נשמח.
אין צורך בלחפש אשמים, אפילו לא מניעים, הכתובת הייתה ברורה, חולשה אמונית היא הסרטן של לב האומה, חולשה שנבנתה במהלך אלפיים שנות גלות הולכת לאבדון בגלל כמה ק"מ עלובים, אתם לא אשמים, לכם צריך להצדיע , צריך להוריד את הכובע בפניכם ולהגיד טעינו, במשך כל השנים אמרתם לנו את זה השכם והערב, האמנתם בצדקת דרככם, פעלתם למענה ימים ולילות באמונה שורשית שאילולא הייתה חמישית בתוכה מתנחלת אצלנו בלבבות ספק אם היינו מגיעים לרגע זה.
ואנחנו, אנחנו האמנו בכאילו , בקצת , בתורה שהייתה נוחה לנו בעת ההיא, אז פעם זה היה שרון שהוכתר על ידנו כאבא החדש, כסמל ההתגלות האלוקית , ופעם זו הייתה מפלגה שקראו לה מפד"ל, ששכבה על הגדר למעננו ובזמנים קשים הפכנו אותה לכספומט חביב ואישי.
לפעמים אני קם בבוקר ויש לי רצון עז וכביר להצטרף אליכם, להיות חלק מכם לנסות ולחוש את האמונה הפנימית שרווחת אצלכם עשרות שנים, שהצלחתם אפילו להחדירה לאחינו הערבים.
אותי לימדו שכשסדאם חוסיין כבש את כווית לראשונה היה עלי לצהול ולשמוח, לשיר בגיל ולרונן בחדווה למול השמיים, מה קרה לך אמרו לי חכמינו ...צהל ושמח כי יעבדוך עמים..עדיין לא כ"כ הבנתי מדוע עליי לצהול בניצחונו של אחר, אחרי הסבר פשוט הבנתי כי לא אצטרך לשלוח את בני עתידי להילחם על ארץ אבותינו, איזה מטומטם ערבי כבר עשה את זה בשבילנו הרי כווית בסופו של דבר היא חלק מארץ ישראל השלימה.
היום קצת קשה לי להבין מי ממשיך דרכינו , מי יטווה לנו את הדרך , מי יקום ויגיד אחריי, אני מוכן להסתפק אפילו במי שהוא עם נר שיעיף את החושך האמוני ששורר בתוכי, אבל בעולם של אין ספור רבנים, מפלגות דתיות מפוצלות , יורי דעה ופוסקי הלכה שונים ומשונים, אין בלבי אלא לצעוק ולזעוק לאבינו שבשמיים, אבא, תן רמז , תן כיוון , פתח את הפה, עשה סימן, מספיק שאפילו תתעטש אני כבר אבין.
חולשתנו האמונית ורפיון חושינו היהודיים הובילו אותנו למצב בו אנחנו זקוקים לקב"ה ולא לפסיכיאטר, לפנות לרחמי שמיים ולא למנהיג עדר כבשים, להוציא תיבות לרחובה של עיר ולא גמבות כתומות , לצעוק בקול רם את יסוד ההוויה האלוקית נעשה ונשמע!! נעשה למענו ולא למעננו, ניתן בשבילו ולא ניקח בשבילנו.
האם מי שהוא מאתנו טרח לצאת אל העם השני במהלך השנים? להסביר על יסוד קדושתה של ארץ ישראל ..לא!! האם מי שהוא מאתנו פעל למען אחינו החילונים בתל אביב בשעת מצוקתם הכלכלית, בגמ"ח, בעזרה לזולת ...לא!!! מי שהוא מאתנו יצר אתם קשר במהלך העשור האחרון, עשה אצלם סוף שבוע , ניהל עימם דיון, שיח על החיים המשותפים בפיסת הקרקע הקטנה שלנו ושלהם...לא!!!
סמכנו עליו ( על זה שלמעלה), הוא יתנחל בלבבם , הוא יחזיר בבוא היום את התינוקות שנשבו, ופתאום גילינו שבעצם זה אנחנו ולא הם, אנחנו התינוקות , אנחנו אלו שהיו בשבי של עצמם , במעגל האמונה הרופסת שיש תמיד מי שיעזור, שתמיד יהיה איזה מנהיג/מפלגה/משבר קואליציוני , הלוא תמיד חייב להיות משהו, כי תמיד ניצחנו...אההה וההוא למעלה? ...אותו נשאיר לדקה ה90.
ביום שכולם יבינו שאלוקים הוא אי שם למעלה ולא איזה זקן מחוות השקמים אני אמשיך לכתוב מאמרים, קצת אהיה צמא , קצת אזיע... בכל זאת אין במזרח התיכון כמו החום של כווית.


הכותב הוא אח לתושבת עצמונה בגוש קטיףשלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

 

פרסומת