חדשות

גיבוי הממשלה לאלימות ופעילות בלתי חוקית של המשטרה נגד מתנגדי ההתנתקות

י"ט תמוז התשס"ה 26/07/2005 22:37‏ט"ז תמוז תשס"ה
‏23 יולי 2005


לכבוד
ח"כ אריאל שרון
ראש הממשלה


שלום רב,


הנדון: גיבוי הממשלה לאלימות ופעילות בלתי חוקית של המשטרה נגד המתנגדים לתכנית ההתנתקות


לפני מספר ימים, בישיבת סיעת הליכוד בהשתתפותך, דיווחתי כי בועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת הצטברו ראיות לכאורה לאלימות של שוטרים וקצינים כנגד המפגינים נגד תכנית ההתנתקות.

הראיות התייחסו לא רק לפעילות המשטרה במהלך פיזור ההפגנות אלא גם למצבים שבהם המפגינים הוכו על – ידי שוטרים כשהם לכודים בידי כוחות הביטחון, אזוקים בידיהם וחסרי ישע. ביקשתי מהגורמים הממונים לזרז את החקירה ולהביא להשעייתם של החשודים במעשים הללו. כן ביקשתי ממך לשלב בדברי תמיכתך בכוחות הביטחון ובמערכת אכיפת החוק גם אזהרה לבל ישתמשו בכוח מופרז באלימות כנגד המפגינים. לצערי, החקירה לא זורזה וקולך בעניין זה לא נשמע.

ההתבטאות הוולגרית והפרימיטיבית של תנ"צ ניסו שחם ממיתה קלון על משטרת ישראל ומחזקת את התחושה כי יש במשטרה תופעות של הפרת חוק. אם כך חושבים ומדברים קצינים בכירים "טובים", בפומבי, אל מול המצלמה, מה אנחנו מצפים מקצינים זוטרים ושוטרים מן השורה במסדרונות המשטרה ובתאי המעצר?

העובדה שאיש משרי הממשלה לא טרח לגנות, להסתייג ולנקוט בצעדים לתיקון המעוות מזעזעת הרבה יותר. גם בימים כתיקונם כשקצין משטרה מדבר בפומבי בלשון כזו צריך להשעותו לאלתר.

היום, כאשר אנו תובעים ממתנגדי ההתנתקות וממנהיגיהם שלא לחצות קוים אדומים ולהיאבק בתופעות של אלימות במחנה שלהם, הגיבוי שנותנת הממשלה לתנ"צ ניסו שחם עלול למוטט את הריסון העצמי של המפגינים והסכמתם למאבק מוגבל ובלתי אלים. רוב הציבור תומך בביצוע תכנית ההתנתקות בדרך חוקית ודמוקרטית תוך שמירה מירבית על אחדות העם. לא עולה על דעתי כי בישיבת הממשלה שתתקיים מחר תימשך ההתעלמות שלך ושל חברי הממשלה מהתנהגות בוטה וחריגה זו.

אני תקווה כי פנייתי, המבטאת עמדתם של רבים, תזכה לאוזן קשבת ותבוא לידי ביטוי בישיבת הממשלה מחר.

בכבוד רב ובברכה,

ח"כ מיכאל איתן
יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט


שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

אין תגובות לכתבה
 

פרסומת