חדשות

ווידאו: עימותים סביב בית שרעבתי בחברון, 20 ילדים נעצרו

י"ח סיוון התשס"ו 14/06/2006 00:05

נעצרו 20 ילדים שהתעמתו עם כוחות הבטחון שעסקו בביצור בית של מחבל בתוך שכונת אברהם אבינו בחברון

מעצרים בחברון


בית שערבתי שחברון, הוא בית המשיק לגן הילדים של שכונות "אברהם אבינו" בחברון. הבית שייך למשפחה ערבית שהיתה מעורבת בטרור בשנים האחרונות, וממנו נזרקו בעבר מטענים לגן הילדים, מטענים שבנס לא פגעו באיש. בחמש השנים האחרונות לא גר בבית זה איש.

כדי להסיט את דעת הקהל בארץ ממחדלי הממשלה המתמשכים בתחום הביטחוני, החליט צה"ל בליהוקו של שר הביטחון ליצור קצת בלאגן בחברון. צה"ל הכריז, בניגוד לחוק על גן הילדים כשטח צבאי סגור, ופתח בשיפוץ החומה בין גן הילדים לשכונה על מנת לאפשר את חזרתה לשכונה של משפחות המחבלים.

במקום עימותים בין המתיישבים לכוחות הביטחון עד כה נעצרו כ20 יהודים.


השתלשלות האירועים

מח"ט חברון אל"מ יהודה פוקס הודיע אמש לוועד הישוב שכוחות רבים יגיעו לחברון היום, יום ג', י"ז סיון, ע"מ לבנות מחדש את החומה, שנמצאת ליד גן השעשועים של שכונת אברהם אבינו.

החומה נבנתה לפני כשנה ע"מ לאפשר למשפחת שרעבתי לשפץ את ביתם, הנמצא מטרים ספורים מגן השעשועים ומשקיף על השכונה. מבית זה קפץ אחד מבניה של המשפחה לתוך השכונה, כשסכין בידו. ב"ה, כוחות צה"ל עצרו אותו לפני שגרם לשפיכות דמים, אך שיחררו אותו זמן קצר אחר מכן לידי "משטרת המחבלים" - כחות אש"פ, שמיהרו לשלוח אותו הביתה.

מכיוון בית זה גם נזרקו מספר מטענים, שבנס לא גרמו לאבדות בנפש.

מש' שרעבתי איננה מתגוררת בבית זה כ-5 שנים, אבל צה"ל ומשרד הבטחון החליטו לאפשר לה לשפץ את ביתה כדי שתוכל לחזור אליו, למרות הסכנה הברורה לשכונה ולגן הילדים שלידו.

לפני מספר חדשים הפילו תושבי הישוב חלק מהחומה, וכעת הכוונה היא לבנותה מחדש.

על מנת לבצע משימה זו, הודיע צה"ל שחלק מהשכונה, כולל גן הילדים וגן השעשועים, יהיו "שטח צבאי סגור" למשך כ-36 שעות, משעה שש בבקר יום שלישי , ועד חצות הלילה ביום רביעי. בעקבות זאת, מחלקת החינוך בחברון נאלצת לסגור את גן החובה, (דבר הנוגד את החוק).

לכן, הישוב פנה לבג"ץ, בבקשה להוציא צו מניעה, שיאסור על צה"ל למנוע פתיחת הגן ובניתה המחודשת של החומה עד לאחר שיחות עם הנהגת היישוב, ע"מ להגיע לפתרון מוסכם ע"י כל הצדדים, בלי צורך בחומה בתוך השכונה.

תגובת דובר הישוב היהודי בחברון


קשה להבין מדוע צה"ל מוכן לבזבז כוחות כה רבים וסכומי כסף ענקיים ע"מ "למגן" ללא צורך את שכונת אברהם אבינו בחברון, כאשר בו בעת, נמנעים מלהגן על תושבי הדרום, ובמיוחד תושבי העיר שדרות, המותקפים שעה שעה מן האויר.

במקום להרחיק את סכנת הטרור משכונות היהודים, צה"ל נותן יד לקירוב הטרור והטרוריסטים לאוכלוסיה היהודית שבשכונה.

הערבים בעזה וביו"ש הכריזו מלחמה על מדינת ישראל, ובחירת החמאס לשלטון מוכיחה זאת מעל כל ספק. התשובה להכרזת מלחמה זאת חייבת להיות חד-משמעית – חיסול הטרור והטרוריסטים. לצערנו, צה"ל, שר הבטחון וראש הממשלה מקרינים בדיוק ההפך כאשר הם מאפשרים לאחת ממשפחות הטרור בעיר לשפץ את ביתם ליד הרובע היהודי, ובו בזמן, מענישים את היהודים ע"י בניית חומה בתוך השכונה.

ועד היישוב היהודי בחברון קורא לצה"ל ולמשרד הבטחון לבטל את גזרת בניית חומת חברון מייד, ולהתרכז במיגור
הטרור הערבי המשתולל ברחבי הארץ.קישורים נוספים:

 • החומה הקודמת שהופלה
 • בנית החומה
 • שלח לחבר

  שלח כתבה לחבר

  הערות:

  שלח ל - e-mail:

  שם השולח:

  e-mail השולח:

  הוספת תגובה

  כותרת:

  שם:

  אימייל

  מגורים:

  שים לב!

  מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

  אין תגובות לכתבה
   

  פרסומת