דעות

עוצר בירושלים

אביעד ויסולי ו תמוז התשס"ז 22/06/2007 19:26

לא שמעתם על זה בתקשורת. בעיתונים לא נכתבה על כך מילה, אך עיר הבירה של ישראל הושמה אתמול במצור ובעוצר, לראשונה מאז סיום המנדט הבריטי.

מאז הכרזת העצמאות, ה' באייר תש"ח, לא היתה ירושלים בעוצר. עד אתמול, בעת מצעד הבושה.

אוטובוסים הועמדו לרוחב הכבישים וחסמו את כל מרכז העיר, מצומת הכניסה לעיר ועד לכיכר צה"ל, בואכה העיר העתיקה.

רחובות יפו, קינג ג'ורג', קרן היסוד, אגרון, שוק מחנה יהודה ושאר הרחובות במרכז העיר היו שוממים לחלוטין. החנויות סגורות. אף מכונית לא נראתה ברחובות.

יום חמישי אחר הצהריים בו תמיד הרחובות הומי אדם, החנויות עסוקות, האוטובוסים נחפזים, הקונים ממהרים להשלים את קניות השבת - הכל שותק באחת. שיתוק מוחלט. עוצר.

המשטרה הקימה מחסומים ברחובות, כל כמה מאות מטרים. לא מחסומי בדיקות בטחוניות – מחסומי חנק. איש אינו רשאי היה לעבור בהם לכיוון מרכז העיר, ככר ספרא, כיכר ציון או העיר העתיקה. בעצם לא כל אדם – רק הדתיים.

אלה נדרשו להציג את תעודות הזהות שלהם בכל מחסום. ואז נאמר להם שהם אינם רשאים לעבור. למה? ככה. אסור.

ומזלם שפר עליהם. שני חובשי כיפות שהצליחו לקבל רשות לעבור ירדו ברחוב אגרון כמה מאות מטרים. ניגשו אליהם שני בלשים ועצרו אותם. למה? סתם. לקחו אותם למגרש הרוסים וחקרו אותם. "אתם מואשמים שהחזקתם שלטים נגד מצעד הגאוה" כתוב בראש פרוטוקול החקירה. לא פחות. בישראל בשנתה ה – 60 אדם המחזיק שלט ברחוב עובר עבירה פלילית.

שוטרים ישבו בכניסה לכל חצר, לכל סימטה, כל 10 מטר עשרים שוטרים. למעלה מ – 8,000 שוטרים בסך הכל מכל קצוות הארץ. רק שוטרים נראו ברחובות.

באזור רוממה, בצומת הרחובות יפו ושרי ישראל עמדו כמה מאות חרדים וקוננו ברמקולים אדירים שנשמעו מהתחנה המרכזית ועד שוק מחנה יהודה. הרבה יותר רעש מאנשים.

על מה ולמה הוטל העוצר על בירת ישראל?

ברחוב המלך דוד, רחוב קטן המחבר את ממילא עם גן הפעמון, ב – 50 מטר האחרונים שלו לפני שהוא מתחבר לרחוב קרן היסוד עמדו פחות מ – 3000 מפגינים. לחוצים זה לזה, גדרות משטרה כפולות מקיפות אותם מכל הצדדים כמו במכלאה, מנסים להאזין למישהי שעמדה על טנדר ודיברה ברמקולים.

מסביב להם, על הדשא, עמדה כל צמרת המשטרה. השר לבטחון פנים דיכטר, המפכ"ל וכמעט כל ניצב, תת-ניצב ודרומה. היו שם יותר פלאפלים מבשוק בצלאל.

המסר העיקרי של הנואמת על הטנדר – מסיבת העיתונאים תהיה בעוד רבע שעה ברחוב סמוך. על היא חזרה זה לפחות עשר פעמים. התקשורת רדפה אחריה ואחרי המשטרה, ושתתה בשקיקה כל שיהוק של אילן פרנקו מפקד משטרת ירושלים. המחזה היה מביש, משפיל ומבזה בכל קנה מידה, בכל מקום בעולם, בטח בירושלים.

בעשרות הפגנות ימין שהיו בירושלים, בהם השתתפו מ – 100 אלף איש ועד רבע מיליון מפגינים בכל אחת, עם התראות על מכוניות תופת, מתאבדים, פיגועי ירי ומה לא – מעולם לא נסגרו יותר מרחוב ראשי אחד באורך קילומטר. עד אתמול.

חופש התנועה, הביטוי, החירות והקנין של תושבי ירושלים נרמסו לעפר ע"י גדודי שוטרים ועיתונאים שהגנו על קומץ אנשים שסטייתם המינית היא דגלם המתנוסס.

אחד מהמשתתפים במצעד ישב באוטובוס בו חזרתי לתל אביב. כל הדרך הוא היה עסוק בלהתקשר לחבריו ולספר להם בקולי קולות, לאזני חצי מיושבי האוטובוס, על הבחור שהוא הכיר בתהלוכה ואיך הוא נישק והתגפף אתו. (האמת שהוא לא אמר "התגפף" בדיוק, אך מחמת הצניעות לא אשתמש במילותיו). בן גביר צריך להתנצל בפני הבהמות על שהשווה אותן לאנשים כאלה...

הנזק הכלכלי שגרמה ההפגנה מסתכם בעשרות מיליוני ₪. כל תושב או בעל עסק בירושלים יכול, ראוי ומומלץ שיתבע מהם ומהמשטרה את נזקיו.

לפני כמעט 60 שנה שוחררה ירושלים. הבריטים ששלטו בה בתקופת המנדט נהגו להציב מחסומים ולהטיל עוצר על חלקים ממנה. ביום ד' בתמוז התשס"ז חזרנו לתקופת המנדט, המצור, העוצר והמחסומים. קומץ מפגינים שיתק את העיר, רוקן את מדינת ישראל משוטרים, ביזה את ירושלים ואת מדינת ישראל.

בהפגנת החרדים ברוממה נתלו שלטים בגנות האפרטהייד – קומץ השמאלנים השולט על מערכות המשפט, התקשורת ואכיפת החוק ומדכא את הרוב. העוצר המביש בירושלים העיד על כך אלפי עדים.

שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

התפרסמו 5 תגובות:

החלף סדר תגובות
5. מה חדש בזה?
ירושלמי [06.07.07,00:11] תגובתך ל - ירושלמי
4. ל-3, אילו היתה זו הלווית התנועה ההומולסבית, היינו מקבלים
חנה אייזנמן ,ירושלים [01.07.07,11:17] תגובתך ל - חנה אייזנמן
3. רטוריקה בזויה ברמה נמוכה
מיכאל ,ירושלים [25.06.07,15:07] תגובתך ל - מיכאל
2. באותו בוקר נסעתי ל"ברית" ברח' קרן היסוד.
חנה אייזנמן ,ירושלים [24.06.07,20:46] תגובתך ל - חנה אייזנמן
1. חזק נוקב ובהיר ל"ת
תודה לך ,מר ויסולי [24.06.07,12:04] תגובתך ל - תודה לך ,מר ויסולי
 

פרסומת