דעות

נעצרו וניצחו

אביעד ויסולי כ אב התשס"ז 04/08/2007 23:44

כתבת התחקיר במוסף סופשבוע של מעריב מיום 27.7.07 "ההתנתקות השניה" נטען כי הנערים שנעצרו בתקופת ההתנתקות והועמדו לדין, ננטשו על ידי ארגוני הימין. מתברר כי הכתבת הוטעתה על ידי 2 – 3 מקרים חריגים - מרצון וקבעה קביעה חסרת בסיס כי הנוער הכתום "הופקר ע"י הפוליטיקאים והרבנים".

היום, שנתיים אחרי הגירוש, אנחנו, שקראנו לכל חברינו להתנגד בכל כוחם לגירוש "נעצרת – ניצחת", יכולים לומר כי אף לא נער אחד או נערה אחת "הופקרו" על ידינו. להיפך, אלפי בני הנוער שבאו לעמונה ואלה העולים מידי יום, שבוע וחודש לחומש, על אף ההתנכלות-על-רקע-פוליטי שבה הם נתקלים מצד צה"ל והמשטרה, מצביעים על האמון שהם ומשפחותיהם רוחשים לאלה הקוראים להם. הם לא יופקרו על ידינו, לא בשטח ולא בבית המשפט.

ראשית, המספרים: מתוך כעשרת אלפים בני נוער ומבוגרים אשר השתתפו בהתנגדות הפעילה לגירוש, נעצרו למעלה מ – 60%. זו היתה רדיפה פוליטית מובהקת מבית מדרשם של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, במטרה מוצהרת לשבור את ההתנגדות לתכנית ההתנתקות באמצעות אלות השוטרים ובתי המעצר והמשפט הפוליטיים המיוחדים שהקימה שרת המשפטים דאז, ציפי לבני. מתוכם רק כ -300 (3%) כתבי אישום עדיין תלויים ועומדים. לעונשי מאסר בפועל נדונו מפגינים ספורים, פחות מ – 10. כל אלה, אנו מקווים, יבוטלו כשהכנסת תעביר את חוק החנינה למתנגדי ההתנתקות.

כמעט כל ראשי ארגוני הימין (כולל הח"מ), "זכו" בתקופת הגירוש לכתבי אישום שחלקם מוזרים ומאולצים, בגין התבטאויות איזוטריות מהעבר. הנסיון מצביע על כך שרובם יסתיימו בזיכוי (לעומת יותר מ – 99% הרשעות בתיקים פליליים רגילים).

דאגנו לכל מי שפנה אלינו ליצוג של עו"ד, מבלי ששילם על כך דבר, ואף לתביעות, עתירות ותלונות מח"ש נגד שוטרים. עשינו זאת באמצעים האפסיים שעמדו לרשותנו (שהרי איננו ממומנים ע"י ממשלות זרות וארגונים העוינים למדינת ישראל במיליוני דולרים, כארגוני השמאל), באמצעות עשרות עו"ד מתנדבים אמיתיים, ובזכות הסיוע של הסנגוריה הציבורית שהוכיחה שיש עדיין שירות ציבורי הגון וא-פוליטי במדינת ישראל, על אפו וחמתו של משרד המשפטים.

נכון, לא דאגנו לעורכי דין פרטיים בחינם להורי הצעירים שהחליטו כי זה רצונם (ואילו היו כל הדוגמאות שהובאו בכתבה). במבט לאחור, התוצאות שהביאו עורכי הדין שנשלחו מטעם הסנגוריה הציבורית לא נפלו מאלה הפרטיים. אולי להיפך.

צה"ל אוכל היום את פרי הבאושים של השתתפותו ב"התנתקות". אחוזי הגיוס הנמוכים, הירידה במספר היוצאים לקצונה, השחיקה במוטיבציה לחתום קבע וההתדררות במעמדם הציבורי של הקצינים הבכירים בצה"ל, מצטרפים לימ"חים הריקים וליחידות שלא התאמנו ותפקדו גרוע במלחמת לבנון - כולם תוצאות ישירות של שיתוף צה"ל במהלך הפוליטי המושחת שנקרא "תכנית ההתנתקות". וכשצה"ל מסרב לגייס את הנוער הכתום ליחידות העילית, הוא כהרגלו יורה לעצמו ברגל.

לנוער הכתום הנפלא שעדיין נרדף ע"י המשטרה, הפרקליטות וצה"ל נאמר רק - אל דאגה, נכונות לכם משימות לאומיות חשובות יותר בעתיד. כל אדם שנאסר או נעצר על רקע פעילותו הפוליטית, מצטרף למסדר הכבוד שבין חבריו נימנים מנחם בגין ויצחק שמיר, גבורי גטו ורשה, אסירי ציון ומרבית הרבנים החסידים הדגולים שנעצרו, נשפטו ונכלאו עקב פועלם למען העם היהודי.

הרישום הפלילי יימחק תוך 5 – 10 שנים. ואולם, בטוחני שבניהם ונכדיהם של אלה אשר יכלו למחות על הגירוש וההרס של גוש קטיף, ישאלו לעד את הוריהם: "מה עשיתם למנוע את החורבן?". אלה שהיו על הגג בכפר דרום, בתאי המעצר ובבתי המשפט יוכלו לזקוף את חזם בגאוה ולומר: "עשינו ככל יכולתנו, נעצרנו וניצחנו."

אביעד ויסולי, עו"ד
יו"ר המטה למען ארץ ישראל

שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

התפרסמו 2 תגובות:

2. אכן כתבה שקרית ומכוערת
ירון ,ירושלים [06.08.07,18:49] תגובתך ל - ירון
1. אוי עמונה אוי עמונה
שמשון [05.08.07,20:57] תגובתך ל - שמשון
 

פרסומת