דעות

הבגידה הגדולה

דרורי בר לבב י שבט התשס"ח 17/01/2008 10:52

מעלה רחבעם

מכתב גלוי לשר הבטחון אהוד ברק
הבגידה הגדולהשמי דרורי בר לבב,תושב וממקימי מעלה רחבעם יישוב במזרח גוש עציון על ספר מדבר יהודה.

אני עושה מילואים ביחידה קרבית כבר 15 שנה ,כולל המלחמה האחרונה בלבנון, ועד לא מזמן הייתי גאה בכך,הנני בעל עסק קטן שנפגע קשה בכל פעם שאני יוצא למילואים ובכל זאת לא עברה במוחי לשבריר שניה המחשבה לנסות להשתחרר ממילואים למרות שהדבר די קל בימינו ורבים נוהגים כך,אני , שבתור מדריך בתנועה ( בבני עקיבא ) חינך את חניכיו ללכת לצבא רגיל ולא ל" הסדר" כי אין לנו שום זכות לעשות פחות משלוש שנים למרות שאנו תורמים בדרכים אחרות,אני, שהחרמתי בנות שעשו שרות לאומי של שנה אחת במקום שנתיים,אני, שבאתי לכאן למעלה רחבעם, כי כאן לפי מה שחונכתי אני מגשים את ערכי הציונות בכיבוש הארץ, התיישבות,עבודה עברית, חקלאות (כל מיני מושגים שהפכו למילים גסות בשנים האחרונות

,אני ,אני, הודעתי לפני מס חודשים למפקדי שאינני מתכוון לבוא יותר למילואים , לא יכול לראות את הצבא מגרש את אחי מגוש קטיף, הורס לאחי את הבית ( הייתי צריך לשבת בשקם של צאלים לבוש מדים ולראות חיילי צהל מחריבים את ביתו של אחי לפני כשנתיים בנווה דניאל צפון מסיבות פוליטיות בלבד,לא חוקיות - ערבים בונים שם באין מפריע) לקבל הודעת סמס בעיצומה של המלחמה בלבנון בזמן שאני במארון א ראס שצוותים של המנהל האזרחי בדרכם לביתי להדביק לי צווי גירוש , להיות נוכח במתן פסק דין מרושע של 7 ו8 חודשים בכלא לשני חברי היישוב על פעילות להגנה עצמית כנגד ערבים שתקפו אותם, לשמוע על הטרדות בלתי פוסקות של משטרת חברון את חברי ליישוב,ויישובים נוספים, ולבסוף לקבל צו מילואים בזמן שראש הממשלה ושר הביטחון דנים בדרכים לגרש אותי מביתי , לא אם, אלא מתי ואיך לבצע את הגרוש.

בסוף לאחר שהמ"פ שלי נהג בחוכמה ונתן לי להחליט החלטתי שאני לא מסוגל להפסיק לעשות מילואים ואני מגיע , והגעתי, אבל שתבינו שזה כבר לא מובן מאליו , ובטח יהיו תגובות כמו : לא צריך , אל תבוא, איזה חוצפן מי שואל אותך בכלל , צריך לשים אותך בכלא , אבל בסופו של דבר אם תמשיכו עם רדיפת היהודים הזו אז הסירוב של ה 25 חיילים בפינוי המשפחות מחברון ב 6.8.07 יהיה רק סנונית בים של סרבנות שיגידו לכם : עד כאן ובוא נראה את צהל בלי 35 אחוז מלוחמיו מה ? תשימו את כולנו בכלא ? אולי פשוט תפסיקו לרדוף יהודים ?ואגיד יותר מזה: הרעיון שלכל אחד, אם הוא נוצרי, מוסלמי,או בן כל דת אחרת מותר להתגורר ביהודה חוץ מיהודים הוא גזעני , ואפילו נגוע באנטישמיות.
התכנית של של אולמרט למסור את מדבר יהודה ובקעת הירדן לאויב הוא פשוט בגידה במדינה ואגיד יותר מזה : הנזק שאודי אדיב ומרקוס קלינברג ועוד אנשים ששיתפו פעולה עם האויב מתגמד עשרות מונים מול הנזק שאולמרט ושות גורמים לנו במשא ומתן שהם מנהלים במטרה למסור חבלי מולדת לאויב. .

ואצטט את דברי דוד בן גוריון בנושא:
"אין רשות לשום יהודי לוותר על זכות העם היהודי בארץ. אין זו מסמכותו של שום יהודי, של שום גוף יהודי, אין זו מסמכותו של העם היהודי כולו החי אתנו היום – לוותר על איזה חלק שהוא בארץ. זוהי זכות האומה היהודית לדורותיה. זכות שאינה ניתנת להפקעה בשום תנאי. ואילו גם היו יהודים באיזה זמן שהוא מכריזים על הסתלקותם מזכות זאת – אין בכוחם ובסמכותם להפקיע זכות זו מהדורות הבאים. שום ויתור ממין זה אינו מחייב ואינו קושר את העם היהודי. זכותנו על הארץ – על הארץ כולה, קיימת ועומדת לעד. ועד ביצוע הגאולה המלאה והשלמה, לא נזוז מזכותנו ההיסטורית. ובכל זמן ובכל שעה נעמוד על זכות זו בכל האמצעים הכשרים והמוסריים אשר בידינו".

ואני רוצה שתבין : המכתב הזה הוא זעקה בדקה ה 89 כאשר אפשר עדיין לעצור את המהלך המטורף של ראש הממשלה מהלך שאתה עתיד להיות שותף לו ואני רוצה שתבין : אני באמת ובתמים נחשב מתון כאן ביישוב, זה שלוקח את המוכתר של הכפר הסמוך טרמפ, ושמתעקש להמשיך לומר תפילה לשלום המדינה ולשלום חיילי צה"ל למרות שזה כבר לא מובן מאליו כיום בציבור הכתום לאחר הגירוש, ושמתעקש להמשיך ולארח חיילים כל ערב שבת למרות שאותם חיילים עשויים לקבל פקודה לגרש אותי מביתי ואיני יודע אם יסרבו לה.ואתה, אתם, הולכים לתת בעיטה בתחת לאנשים הכי ציונים הכי חלוצים אולי מאחרוני החלוצים של הארץ הזו.

שתבין, אתם הולכים להפסיד אותנו, כי אני, אם תגרשו אותי מביתי לא אבוא יותר למילואים, ולא ארצה לשרת את המדינה שנלחמת בעם שלי כי מדינה שנלחמת בעם שלי היא לא המדינה שלי אלא היא שלטון זר שצריך להילחם בו ,אני מן הסתם אצא בקריאה להפסיק לשרת בצבא בסדיר ובמילואים ויצטרפו אלי אלפים , זה לא איום זה הערכה מאוד ריאלית של מי שחי ונושם את תחושות הציבור שבקרבו הוא חי וכן אני לא מאמין שאני אומר את הדברים האלו אבל מי שמעוניין לגרש אותי מביתי הוא האויב, מאוד פשוט.אני חושב שאין לך ,לכם מושג איזה קרע גרמתם בגירוש מגוש קטיף ומצפון השומרון .

האמת שאתה אמור לדעת כי יש נתונים , ההזדהות עם המדינה פחתה והיא שואפת לאפס, אחוזי הגיוס ירדו והמוטיבציה יותר ירודה אצל המגורשים,בציבור הכתום ובציבור הדתי לאומי בכלל,כבר היום אנשים שהשתתפו בגירוש הם מוקצים מחמת מיאוס , אני אישית לא מקבל לעבודה מישהו שידוע לי שנטל חלק בגירוש לא יוצאים איתם ולא מתחתנים איתם,

ואם אתה חושב שתגרש 70,000 איש מבתיהם ותוכל לאחות אח"כ את הקרעים אין לך מושג על מה אתה מדבר ,

כי אם אח שלי ימשיך לעשות מילואים ולשרת את מדינת ישראל כאשר מהלך כזה קורה אני לא אדבר איתו לעולם לא אלך לשמחות שלו ולא אוכל לקרוא לו אחי ולכן הוא יהיה איתי ולא איתכם, ולכן אתם פותחים כאן במערכה כנגד חלקים גדולים מאוד מהציבור וזה לא קרע שיכול להתאחות אלא שבר , חורבן אולי היפרדות לשתי ממלכות כמו בעבר ולכן קריאתי לחשוב שוב אם אולי בכל זאת עדיף להילחם בערבים במקום בנו ?ועוד דבר, למה אתה מצניע את העובדה שאתה מתכוון למסור לאויב את מדבר יהודה ובקעת הירדן ? כי זה לא נוח להיתפס כאשר אתה משקר לציבור במצח נחושה? כי עד לא מזמן דיברת על חשיבות ההתיישבות בבקעת הירדן?

רגע, אני אהוד ברק פועל נגד האינטרסים של המדינה? אני שרצתי עם הסרבל הלבן על הכנף הלבנה של סבנה וראיתי למחבלים את הלבן של העיניים? אני? בוגד? אין לי תשובה לשאלה הזו, זה צורם ולכן לא אשתמש במילה הזו אבל בוא נחשוב ביחד על פועל שיתאר מסירת שטחי מולדת לאויב, מסירת נשק לאויב שמשתמש בו נגדנו, וזה אחרי שכבר עשו את הפשע הזה לפני מס שנים והוזהרתם היו אפילו סטיקרים בתחינה: " אל תתנו להם רובים" ונתתם, וכמה יהודים נרצחו עם הנשק הזה?אני בטוח שהפנייה דוקא אלייך תעורר תמיהה הרי אתה אמור להיות ממוקם שמאלה מאולמרט .

הרי אם אתה היום יוצא בהכרזה שמדבר יהודה ובקעת הירדן יישארו בידי ישראל לעד אתה ממקם את עצמך ימינה מאולמרט ,וזו לא המשבצת שלך אלא של ביבי,

אבל אני רוצה להאמין שלא הכל ציני ועדיין למישהו נשארו עקרונות , ויש קונה עולמו בשעה אחת ותחשוב על זה.בברכת יישוב הארץ

דרורי בר לבב

מעלה רחבעםנ.ב

דרך אגב מעלה רחבעם יושבת על אדמות מדינה בתוך שטח המתאר של נוקדים. רשמית, המקום הוא שכונה של נוקדים והוקם בידיעת כל הגורמים: המועצה האזורית, צה"ל, משרד השיכון, החטיבה להתיישבות, ובידיעתו ובברכתו של ראש הממשלה דאז, מר אריאל שרון.

הקרקע היא בתוך "הקו הכחול" והוקצתה לחטיבה להתיישבות מאת המנהל האזרחי בהסכם חכירה ל49 שנה משנת 82

אז חשוב להדגיש למי שעוד לא ידע שנושא המאחזים הוא נושא פוליטי ולא חוקי כמו שגורמים מסוימים מנסים להציגו.


קישורים נוספים:

 • תושבי הישוב נשלחו למאסר לאחר שהותקפו ע
 • שלח לחבר

  שלח כתבה לחבר

  הערות:

  שלח ל - e-mail:

  שם השולח:

  e-mail השולח:

  הוספת תגובה

  כותרת:

  שם:

  אימייל

  מגורים:

  שים לב!

  מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

   

  פרסומת