דעות

דין עכו כדין יצהר

אורית שפיץ י"א תשרי התשס"ט 10/10/2008 11:51

עם צאת הצום, קיבלנו את הידיעה כי בחג היו פרעות בעכו.
שני בנינו היו בישיבה בעכו ביום הכיפורים, אחד מהם כבר היה נצור בישיבה לפני שנתיים במוצאי שמחת תורה, כשערביי העיר התפרעו והמשטרה גילתה אוזלת יד בהגנה על היהודים בעיר.
במהדורת החדשות הראשונה שלאחר הצום, הודיעו כי ח"כ אחמד טיבי "מגנה את הלינץ' שעשו היהודים בערבים."
כעבור שעה, נסענו לעכו, לאחר שקיבלנו קריאה מתושבי העיר לבוא ולעזור בהפגנה שיזמו התושבים מול המשטרה, ששוב גילתה את פרצופה האמיתי ולאיזה צד היא שייכת באמת.
המחזה שנגלה לעיני היה הזוי לחלוטין: לאורך רחובות ארוכים באחת השכונות שנחשבת לשכונה שהרוב המוחלט בה יהודי (לאילו שאינם בקיאים- בעכו ישנן שכונות שערבים השתלטו עליהן ורוב תושביהן ערבים) חונות מכוניות שבורות. הזגוגיות מנופצות והגלגלים מפונצ'רים. עשרות רבות של מכוניות. התושבים סיפרו כי גם החנויות של היהודים במרכז העיר הרוסות ושבורות. תוצאה של פוגרום שהתקיים יממה קודם ע"י ערבים. בעקבות כך, ובעקבות העובדה כי המשטרה איפשרה למציאות הזו לקרות, החליטו לצאת במחאה כנגד התנהלותה של המשטרה.
המון רב התכנס ליד בית חרושת "שטראוס" המצוי בצומת שבין החלק היהודי והחלק הערבי של עכו. המשטרה מצידה ריכזה כוחות גדולים של מג"ב ויס"מ, כולל הסוסים המוכרים, מחתזית וכלי רכב רבים אחרים. אמש, בשעות הקטנות של ליל יום הכיפורים כשהערבים השתוללו בשכונה וערכו פוגרום בציוד של היהודים במשך שעות שלוש ,לא הגיעו השוטרים עם אלות לעצור במתפרעים ואף לא סילקו אותם עם כדורים של גז מדמיע. הערבים ביצעו את זממם בנחת, כשהיהודים יושבים ספונים בבתיהם ורועדים מפחד. אבל במוצאי הצום, כשהיהודים מחו על אוזלת ידה של המשטרה ועל הפקרת ביטחונם, או אז יצאה המשטרה בכוחות אדירים להילחם באויב.
כי את זאת צריך להבין ולהפנים- הערבים מבצעים את תפקידם- הם רוצים את ישראל, הם רוצים לראות את יהודי עכו שוחים בים. וזה קרוב להם מאד. התנהגות המשטרה מחזקת בהם את הביטחון שבקרוב הם אף יצליחו במשימתם. גם התקשורת שמיהרה בצאת החג להודיעה כי יהודים ביצעו לינץ' בערבים משחקת לאותם ידיים.
ואוסיף עוד פרט אחד-
לפני כחודש, כשערבי שרף בית ביצהר ובסייעתא דשמיא ובזכותו של ילד גיבור לא הצליח לרצוח יהודים, מיהרה התקשורת להשמיץ את תושבי יצהר שהעזו להגיב כלפי הכפר שמתוכו הגיע המחבל. מי ששמע חדשות, הבין שהיהודים עשו לינץ' בכפר- אולי מתוך שעמום או סתם טרוף. הפיגוע כמעט ולא תואר בפני קהל המאזינים. הערב סולפה שוב האמת והתקשורת ציירה את הנפגעים כתוקפים אלא שהפעם אלו לא מתנחלים הזויים אלא עמך ישראל בעיר ואם בישראל.

כעת מתכנסת מועצת העיר עכו לדון בשאלה- האם לקיים בעוד 4 ימים את פסטיבל עכו או לבטלו ?
עם משטרה כזו באמת מפחיד לבוא לבקר בעכו. עדיף לבקר ביצהר.

גמר חתימה טובה
אורית שפיץ


שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

 

פרסומת