דעות

מה השם מאיר פרוש אומר לי...

יהודה ליבמן - יצהר י"ב חשוון התשס"ט 10/11/2008 13:07

היה זה לפני 12 שנה ב כ"ז ניסן התשנ"ז, הימים ימי ממשלת נתניהו בחודשיה הראשונים כשהופתענו בוקר אחד לגלות כי ביתנו הקטן בגבעת להבה בשכונה המזרחית של יצהר מוקף במאות שוטרים, (אז בימים ההם עוד לא היינו מורגלים במראה הקשה הזה) מהר התברר כי אלוף פיקוד המרכז דאז עוזי דיין בחסות שר הביטחון החדש איציק מרדכי הכין לממשלת נתניהו הפתעה בדמות הריסת מאחזים ביו"ש, מבחן ראשון מסוגו לממשלה לאומית לכאורה, לאחר ממשלת רבין ופרס.
כל ניסיונותינו לעצור את ההרס לא הועילו ורק בסיום הריסת הבית הגיעה ההוראה המיוחלת לכוחות הביטחון לעצור את ההרס ולעזוב את המקום.
לאחר מעצר של כמה שעות במשטרת שומרון,היינו שבורים ומרוסקים ,חבולים ומוכים, פיזית ונפשית.
כל חברי הכנסת הלאומיים והשרים גינו את התקשורת,אבל מעטים חיזקו באמת והראשון שבהם למרבה ההפתעה –היה ר' מאיר פרוש סגן שר השיכון דאז שהתקשר באופן אישי והזמין את רב הישוב יצהר ונציגי הישוב והגבעה אליו לביתו עוד באותו ערב לשיחת חיזוק ובדיקת האפשרויות לבנית המקום מחדש, לאחר מס' ימים בעיצומו של יום העצמאות התשס"ח הופיע בגבעת להבה ביצהר רכב הסעות משפחתי ומתוכו יצאה כל משפחת פרוש מגדולם ועד קטנם המחזה היה סוריאליסטי, ר' מאיר בלבוש הירושלמי ובהדרת פניו הסב עמנו ביום העצמאות למרגלות דגל ישראל הקרוע מעל חרבות הבית ההרוס.

ומיני אז במשך 12 שנה נוצר קשר של קיימא בין ר' מאיר פרוש להתיישבות ביהודה ושומרון וחבל עזה ולכל מפעלים הקשורים לציבור הדתי הלאומי בכל תחום ותחום, במאבקים הגדולים ובחיי היום יום הושיט לנו ר' מאיר את עזרתו. באופן אישי הנני מכיר עשרות מוסדות חינוך, תלמודי תורה, מאות משפחות, ישובים וקהילות שקבלו את עזרתו בכל תחום מהגבעות והאסירים הלאומיים ועד בניית שכונות וישובים והקמת מוסדות חינוך.
יידע הציבור הדתי הלאומי וישפוט בעצמו ביום הבחירות,
לנו נאמני התורה והארץ שמכירים שנים רבות את ר' מאיר ופועלו אין ספק אפילו קל שבקלים שמבין המועמדים הקיימים כיום הוא הראוי ביותר לעמוד בראשה של ירושלים ובעזרת ה' ייתן לו ה' כח לקדש שם שמים בתפקידו החדש ולהכין את ירושלים לקראת בוא יום ה' הגדול והנורא.
חזק ואמץ ידידנו ר' מאיר פרוש בעד עמנו ובעד עיר אלוקינו וה' יעשה הטוב בעיניו.


שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

התפרסמו 2 תגובות:

2. השתכנעתי
ירון ,ירושלים [10.11.08,18:43] תגובתך ל - ירון
1. מרגש ומפתיע!!! ל"ת
ירושלמית [10.11.08,14:59] תגובתך ל - ירושלמית
 

פרסומת