חדשות

הותר לפרסום נלכדה חוליית מחבלים שביצעה פיגוע ירי בכניסה לנווה צוף

כ"ד שבט התשע"ג 04/02/2013 17:21

הותר לפרסום כי בחודש דצמבר 2012 חשף שירות הביטחון הכללי, בסיוע צה"ל, חוליית טרור שפעיליה, המזוהים עם תנועת פת"ח, ביצעו ב-13 דצמבר 2012 פיגוע ירי, ללא נפגעים, בכניסה לישוב חלמיש/נווה צוף שבחבל בנימין.במסגרת הפיגוע נורו כ-30 כדורים מתוך רכב נוסע לעבר אזרחית ישראלית, שעמדה סמוך לשער הכניסה ליישוב

הותר לפרסום כי בחודש דצמבר 2012 חשף שירות הביטחון הכללי, בסיוע צה"ל, חוליית טרור שפעיליה, המזוהים עם תנועת פת"ח, ביצעו ב-13 דצמבר 2012 פיגוע ירי, ללא נפגעים, בכניסה לישוב חלמיש/נווה צוף שבחבל בנימין.

במסגרת הפיגוע נורו כ-30 כדורים מתוך רכב נוסע לעבר אזרחית ישראלית, שעמדה סמוך לשער הכניסה ליישוב.

ימים ספורים לאחר הפיגוע נעצרו המפגעים, תושבי בית רימא / אזור רמאללה:

· פראס מוחמד זהיר אסנא., יליד 1982, כלוא לשעבר על-רקע פעילות בתנזים/פת"ח, שיזם, תכנן וביצע את הירי.

· עזיז ואאל שפיק ארחימי, יליד 1991, הצטרף לאסנאף ביום הפיגוע במטרה לצלמו.

מחקירתם בשירות הביטחון הכללי עולה כי במהלך מבצע "עמוד ענן" הציע אסנאף לארחימי לבצע פיגוע ירי לעבר כלי רכב ישראליים באזור, כאשר תפקידו של ארחימי היה לצלם את הפיגוע, בעוד אסנאף ישכור רכב ויבצע את הירי בפועל. ארחימי הסכים, אך הפיגוע נדחה נוכח החלת הפסקת האש.

ביום הפיגוע, ה-13 בדצמבר, אסף אסנאף את ארחימי, ברכב מסוג יונדאי, ששכר מחברת השכרה באזור רמאללה, והם יצאו לכיוון חלמיש, כאשר אסנאף מחזיק ברשותו נשק מסוג קרל גוסטב.

השניים הגיעו לכיכר חלמיש, כאשר ארחימי מסתתר במושב האחורי. אסנאף ביצע את הירי והשניים שבו לכפרם. בני משפחתו של אסנאף סייעו, לאחר הפיגוע, בהסתרת הנשק, ואף אספו את התרמילים שנותרו ברכב.

ביום 20.1.13 הוגש כנגד אברהים אסנאף, אחיו של פראס, כתב אישום לביהמ"ש הצבאי ביהודה המייחס לו עבירות של החזקת נשק (כלי הנשק אשר שימש לביצוע הפיגוע) ועבירה של שותפות לאחר מעשה (בגין כך שסייע לפראס להסתיר את הנשק עימו בוצע הפיגוע).

ביום 21.1.13, הוגשו לביהמ"ש הצבאי ביהודה כתבי אישום נוספים כנגד פראס אסנאף ועזיז ארחימה המייחסים להם עבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוונה


שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

אין תגובות לכתבה
 

פרסומת