חדשות

נעצרה חולייה של ערבים ישראלים שתיכננו פיגועים

ח אייר התשע"ג 18/04/2013 13:12

הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/המפלג לתפקידים מיוחדים במחוז ירושלים, עצרו במהלך חודש מרס 2013, חוליה של תושבי ראס אל-עמוד, העיר העתיקה וא-טור שבמזרח ירושלים, אשר קשרו קשר לחטוף יהודי ולרוצחו במטרה לגנוב את נשקו. במסגרת מימוש הקשר יצאו שלושה מחברי החוליה ברכבם, ואספו טרמפיסט יהודי. בסופו של דבר, ונוכח העובדה כי הנוסע לא היה חמוש, החליטו השלושה לשחררו. כמו כן, תכננה החוליה לבצע פעילות טרור במתחם הר הבית בירושלים, לרבות פיגוע ירי לעבר כוחות הביטחון הישראליים, המוצבים במקום


העצורים הם:

נור שחאדה אחמד חמדאן , יליד 1988, תושב ראס אל עמוד, עבד בחנות בעיר העתיקה בירושלים.
עומר ג'אזי אברהים ווזווז, יליד 1992, תושב בית חנינא, עבד בחנות בטבריה.
עמאד עדנאן צבחי שאער, יליד 1992, תושב א-טור.
ג'לאל כאיד פארוק קוטוב, יליד 1992, תושב א-טור, עבד במאפיה בבית שמש.
אמגד עדנאן רגב ראזם, יליד 1990, תושב העיר העתיקה, עבד בחנות ירקות בירושלים.
טארק זיאד עבדאללה אברהים, יליד 1985, תושב העיר העתיקה, עבד בבית מלון בירושלים.
פראס יחיא מחמוד דג'אני, יליד 1983, תושב א-טור.

ראש החוליה, נור חמדאן, הודה במהלך חקירתו בשירות הביטחון הכללי, כי תכנן לבצע פעילות צבאית בהר הבית, לדבריו, "במטרה להגן על מסגד אלאקצא". זאת בהשראת סרטונים, שראה ביו-טיוב לגבי פיגועים בירושלים, בדגש על הפיגוע, שבוצע בישיבת "מרכז הרב" (מרס 2008, 8 הרוגים).
חמדאן פנה לתשתיות של "גדודי חללי אלאקצא" ברצועת עזה ובשכם, וביקש לקבל סיוע, לצורך ביצוע פיגוע ירי לעבר כוחות הביטחון בהר הבית. בהמשך גייס את חבריו עומר ווזווז, עמאד שאער וג'לאל קטב, המתגוררים בא-טור, לצורך ביצוע הפיגוע.
חברי החוליה ביצעו מספר אימוני ירי באקדח סמוך לקלנדיה (בצפון ירושלים), ואף תכננו לנסוע לשכם, לפגישה עם פעיל תנזים תושב שכם, על-מנת לבקש ממנו סיוע באמל"ח ובכספים לפעילותם.
כמו כן, תכננה החוליה לחטוף נשק משוטרים הנמצאים באזור א-טור ואף ייצרה מספר מטעני צינור לטובת פעילותה.
בנוסף, יצאו הפעילים מספר פעמים לאזור א-טור במטרה לאתר מטרות לתקיפה. באחת מן הפעמים העלו גלאל קטב, אמג'ד ראזם ועימאד שאער יהודי לרכבם במטרה לחטוף אותו ולגנוב את נשקו. הפיגוע לא מומש לבסוף לאחר שהבחינו כי היהודי אינו נושא עימו נשק.
מבית פיראס דג'אני תושב א טור הוסגר האמל"ח אשר היה ברשות החוליה וכלל שני אקדחים מחסניות
ומטען צינור.

כנגד חברי החולייה הוגש היום בבית משפט מחוזי בירושלים כתב אישום המייחס להם בין היתר, עבירות של קשירת קשר לביצוע (חטיפה, רצח), קשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, סיוע לאויב בזמן מלחמה, מגע עם סוכן חוץ, נשיאת נשק, ניסיון לרכוש נשק, ניסיון לשוד, ניסיון רצח, ניסיון חטיפה לשם רצח, אימונים צבאיים אסורים ושיבוש מהלכי משפט.

שלח לחבר

שלח כתבה לחבר

הערות:

שלח ל - e-mail:

שם השולח:

e-mail השולח:

הוספת תגובה

כותרת:

שם:

אימייל

מגורים:

שים לב!

מערכת Yeshanews שומרת לעצמה את הזכות שלא לפרסם תגובות שאינן ראויות לפרסום.

אין תגובות לכתבה
 

פרסומת